Szalunki

Szalunek dźwigarkowy stropu:

Dysponujemy zestawem kilku tys. m2 szalunku stropowego w wersji tradycyjnej, stosujemy tylko najwyższej jakości sklejkę z drzew liściastych co zapewnia wysoką jakość otrzymywanej powierzchni betonu. System ten jest bardzo elastyczny pod względem wysokości szalowania i grubości stropu.

Szalunek stropowy ALUSTROP:

Konstrukcja szalunku oparta jest na panelach aluminiowych o szerokościach 45, 60, 75, 90, 180 mm i długościach 90, 180 mm. Aluminiowa konstrukcja płyty posiada narożne wzmocnienia zwiększające trwałość i odporność na uderzenia oraz pokryta jest sklejką wodoodporną o grubości 10 mm. Różnorodność rozmiarów gwarantuje dopasowanie zastawu płyt szalunkowych do każdego stropu a występujące odstępy pomiędzy istniejącymi ścianami w prosty sposób można wypełnić za pomocą płyt rozsuwanych, dźwigarów wyrównawczych  lub krawędziaków. Elementami podpierającymi płyty szalunkowe są typowe podpory budowlane wyposażone w głowice wsporcze. Dopuszczalna maksymalna grubość stropu wynosi 50 cm, a dopuszczalne obciążenie 13 kN/m2.

Szalunek ścienny:

Szalunki ścienne MIDI BOX PLUS przeznaczone są do prowadzenia wszelkich betonowych prac budowlanych. Optymalne zestawienie dowolnego szalunku zapewnia pełna gama płyt szalunkowych o szerokości od 30 do 240 cm oraz wysokości 150, 270 i 300cm. Dopuszczalne parcie betonu wynosi 80 kN/m2.

Powierzchnia uzyskana po rozszalowaniu jest gładka i nie wymaga tynkowania - stosuje się jedynie tynki pocienione lub normalne szpachlowanie. Gęste użebrowanie ram uniemożliwia odkształcanie się sklejki na skutek parcia betonu. W całej konstrukcji stalowej w usystematyzowany sposób rozmieszczono wiele otworów, które bardzo wygodnie i szybko, a przede wszystkim bezpiecznie pozwalają łączyć ze sobą różne elementy systemu jak również elementy dodatkowe, np. wsporniki pomostu  roboczego czy podpory.